Aktualności

Zlecenia na wyroby medyczne według nowych zasad od 1 stycznia 2020 roku

Przystępujemy do testowania systemu elektronicznej weryfikacji zleceń.

Więcej…

Elektronicznie potwierdzane zlecenia na wyroby medyczne

Już niedługo rusza system elektronicznego potwierdzania zleceń na wyroby medyczne.

Więcej…

Apteki

Business Intelligence

 

Salony Medyczne

Sieci aptek

 

W centrali NFZ i w Infofarm trwają prace nad systemem elektronicznej weryfikacji zleceń na wyroby medyczne. System obejmie zarówno wystawiających zlecenie, jak i je realizujących - a więc - apteki, salony medyczne, optyków, protetytów słuchu, itd.. System - według zapewnień NFZ - ma zostać uruchomiony 1 stycznia 2020 roku, a pilotaż 1 września 2019 roku. Założenie, jakie przyświeca pracom nad systemem, to uwolnienie pacjentów od konieczności potwierdzania zleceń w oddziale NFZ. Jednak skutkiem wprowadzenia systemu są nowe wymagania i obowiązki wobec wystawiających i realizujących zlecenie. 

Proces potwierdzania i wymiany informacji na linii NFZ <-> realizujący zlecenie (apteka, salon, zakład) składa się z kilku etapów, między innymi:

1. Zgłoszenie przyjęcia zlecenia do realizacji.

2. Weryfikacja uprawnień pacjenta przed wydaniem.

3. Zgłoszenie realizacji zlecenia i wydania wyrobu medycznego lub środka pomocniczego.

Każda z tych informacji jest opatrzona datą i godziną wykonania czynności. Biorąc pod uwagę, że zlecenie musi być realizowane w miejscu prowadzenia działalności  i w czasie pracy punktu realizacji zleceń, wymiana danych musi być realizowana w czasie rzeczywistym. To ma bardzo praktyczne konsekwencje!:

W każdym salonie medycznym, zakładzie optycznym i innym podmiocie realizującym zlecenia musi być komputer i dostęp do internetu! 

Natomiast wygodną pracę w tym zakresie zapewni wyłącznie zintegrowane  narzędzie komunikacji z NFZ!

Infofarm kończy prace nad integracją programów: Infofarm dla apteki, Infofarm dla salonu medycznego, nfz.infofarm.pl z elektronicznym systemem weryfukacji zleceń na wyroby medyczne!

Więcej na temat systemu pod tym adresem: http://www.nfz.gov.pl/o-nfz/komunikaty-i-ogloszenia/wsparcie-procesu-elektronicznego-weryfikowania-i-potwierdzania-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,13.html

 
 

Zaufali Nam między innymi:

Połączenie z serwisem

W celu udostępnienia komputera serwisowi Infofarm kliknij na odpowiednią ikonkę:
Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (XP, Vista, 7)
Komputery z systemem WIndows XP, Vista, 7

 

Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (Windows 8, 10)
Komputery z systemem WIndows 8, 10

Copyright © Infofarm

Serwis internetowy Infofarm korzysta z plików cookies (ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej o ich użyciu w tym serwisie zobacz naszą politykę prywatności.

  Korzystając ze strony wyrażam zgodę na użycie ciasteczek.