Aktualności

Infofarm dla Apteki - stawki Vat od 1 lipca.
Zapraszamy do zapoznania się z dokumentacją dotyczącą zmian stawek Vat od 1 lipca br.- pobierz

 

Komunikat Ministerstwa Zdrowia
Publikujemu komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący zmian w listach lekow refundowanych - kliknij

Business Intelligence

 

Działy Farmacji

 

Salony Medyczne

Sieci aptek

 

W centrali NFZ i w Infofarm trwają prace nad systemem elektronicznej weryfikacji zleceń na wyroby medyczne. System obejmie zarówno wystawiających zlecenie, jak i je realizujących - a więc - apteki, salony medyczne, optyków, protetytów słuchu, itd.. System - według zapewnień NFZ - ma zostać uruchomiony 1 stycznia 2020 roku, a pilotaż 1 września 2019 roku. Założenie, jakie przyświeca pracom nad systemem, to uwolnienie pacjentów od konieczności potwierdzania zleceń w oddziale NFZ. Jednak skutkiem wprowadzenia systemu są nowe wymagania i obowiązki wobec wystawiających i realizujących zlecenie. 

Proces potwierdzania i wymiany informacji na linii NFZ <-> realizujący zlecenie (apteka, salon, zakład) składa się z kilku etapów, między innymi:

1. Zgłoszenie przyjęcia zlecenia do realizacji.

2. Weryfikacja uprawnień pacjenta przed wydaniem.

3. Zgłoszenie realizacji zlecenia i wydania wyrobu medycznego lub środka pomocniczego.

Każda z tych informacji jest opatrzona datą i godziną wykonania czynności. Biorąc pod uwagę, że zlecenie musi być realizowane w miejscu prowadzenia działalności  i w czasie pracy punktu realizacji zleceń, wymiana danych musi być realizowana w czasie rzeczywistym. To ma bardzo praktyczne konsekwencje!:

W każdym salonie medycznym, zakładzie optycznym i innym podmiocie realizującym zlecenia musi być komputer i dostęp do internetu! 

Natomiast wygodną pracę w tym zakresie zapewni wyłącznie zintegrowane  narzędzie komunikacji z NFZ!

Infofarm kończy prace nad integracją programów: Infofarm dla apteki, Infofarm dla salonu medycznego, nfz.infofarm.pl z elektronicznym systemem weryfukacji zleceń na wyroby medyczne!

Więcej na temat systemu pod tym adresem: http://www.nfz.gov.pl/o-nfz/komunikaty-i-ogloszenia/wsparcie-procesu-elektronicznego-weryfikowania-i-potwierdzania-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,13.html

 
 

Zaufali Nam między innymi:

Połączenie z serwisem

W celu udostępnienia komputera serwisowi Infofarm kliknij na odpowiednią ikonkę:
Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (XP, Vista, 7)
Komputery z systemem WIndows XP, Vista, 7

 

Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (Windows 8, 10)
Komputery z systemem WIndows 8, 10

Copyright © Infofarm

Serwis internetowy Infofarm korzysta z plików cookies (ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej o ich użyciu w tym serwisie zobacz naszą politykę prywatności.

  Korzystając ze strony wyrażam zgodę na użycie ciasteczek.