Aktualności

Infofarm dla Apteki - 129.37
Nowa wersja programu -  e-recepta, stawki Vat, zaliczki, inne (zmiana wplikach *.config) - pobierz pliki instalacyjne
Opracowanie dotyczące zmian stawek i zaliczek do pbrania - tutaj

Zlecenia na wyroby medyczne według nowych zasad od 1 stycznia 2020 roku

Przystępujemy do testowania systemu elektronicznej weryfikacji zleceń.

Więcej…

Apteki

Działy Farmacji

 

Salony Medyczne

Sieci aptek

 

Prawdopodobnie termin wprowadzenia systemu elektronicznego potwierdzania zleceń na wyroby medyczne przesunie się na 1 stycznia 2020 roku, przy czym od 1 września 2019 roku ma ruszyć pilotaż. Jest więc więcej czasu by się przygotować. A jest do czego. Kończymy właśnie prace nad implementacją systemu elektroniczego potwierdzania zleceń na wyroby medyczne do programów Infofarm dla apteki i Infofarm dla Salonu medycznego. Rzeczywistość okazała się być daleko bardziej złożona, niż publiczne zapowiedzi. Zakres funkcjonalny systemu jest bardzo szeroki. System przetwarza wszystkie dane odnoszące się do zlecenia - o świadczoniadawcach ( wystawiający i realizujący), o pacjencie i o zleceniu (wyrób, kwoty zapłaty i refundacji, itd.). System na ostatnim etapie umożliwia wydrukowanie zlecenia w części wypełnianej przez podmiot realizujący zlecenie (apteka, salon medyczny, zakład optyczny, itd.). Przykład zlecenia wygenerowanego przez system i udostępnionego przez program Infofarm  tutaj.

Wygodną pracę w salonach medycznych, zakładach optycznych, protetyki słuchu , itd. zapewni wyłącznie wyposażenie komputerowe na poziomie standardu apteki: komputer, internet, drukarka fiskalna, czytnik kodów kreskowych.

Absolutne minimum, to komputer z dostępem do internetu, który pozwoli komunikować się z NFZ w czasie rzeczywistym.

W jaki sposób będą wykonywane czynności związane z obsługą zleceń?

Będą dostępne dwa sposoby:

1. Poprzez dedykowane oprogramowanie, takie jak Infofarm dla apteki, Infofarm dla salonu medycznego.

2. Poprzez portal świadczeniodawcy, poprzez funkcjonalność przygotowaną przez departament informatyki NFZ.

Wydaje się jednak, że praca w drugim wariancie, tam gdzie ruch jest duży byłaby niezwykle uciążliwa. Niewąpliwie komfort zapewnia wyłącznie praca na programach Infofarm z funkcjonalnością obsługi systemu weryfikacji zleceń na wyroby medyczne i środki pomocnicze.

O ile apteki powinny bez większych kłopotów wejść w nowy system, o tyle spora część innych świadczeniodawców z zakresu ZPO, szczególnie ci, którzy pracują na kasach fiskalnych ma sporo pracy przed sobą, tak by spełnić wymogi.

 

W każdym salonie medycznym, zakładzie optycznym i innym podmiocie realizującym zlecenia musi być komputer i dostęp do internetu! 

Natomiast wygodną pracę w tym zakresie zapewni wyłącznie zintegrowane  narzędzie komunikacji z NFZ z drukarką i czytnikiem kodów kreskowych!

 

Więcej na temat systemu pod tym adresem: http://www.nfz.gov.pl/o-nfz/komunikaty-i-ogloszenia/wsparcie-procesu-elektronicznego-weryfikowania-i-potwierdzania-zlecenia-na-zaopatrzenie-w-wyroby-medyczne,13.html

 
Zapraszamy do współpracy!
Salony medyczne, zakłady protetyki słuchu, zakłady optyczne i innych świadczeniodawców z zakresu ZPO.
 

Zaufali Nam między innymi:

Połączenie z serwisem

W celu udostępnienia komputera serwisowi Infofarm kliknij na odpowiednią ikonkę:
Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (XP, Vista, 7)
Komputery z systemem WIndows XP, Vista, 7

 

Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (Windows 8, 10)
Komputery z systemem WIndows 8, 10

Copyright © Infofarm

Serwis internetowy Infofarm korzysta z plików cookies (ciasteczek). Aby dowiedzieć się więcej o ich użyciu w tym serwisie zobacz naszą politykę prywatności.

  Korzystając ze strony wyrażam zgodę na użycie ciasteczek.