Logo

Szanowni Państwo!
W dniu 12 czerwca 2016 roku wchodzą zmiany w zasadach wydawania zamienników, mianowicie możliwe będzie wydanie - na żądanie pacjenta:
a) leku o cenie równej lub wyższej niż cena leku zapisanego na recepcie,
b) leku nierefundowanego ze 100% odpłatnością,
c) opakowania różniącego się o maksymalnie 10% liczbą dawek w stosunku do opakowania zapisanego, np. możemy zamienić opakowanie a 28 szt. na opakowanie a 30 szt. lub na odwrót

 

Jak Państwo wiedzą, w "niebieskim" programie, po wciśnięciu Ctrl+A dostępna jest informacja o wszystkich odpowiednikach o takiej samej wielkości opakowania, jak lek zamieniany. Również o tych droższych i pełnopłatnych, które są widoczne na szaro.
Zmodyfikowaliśmy procedurę odpowiedzialną za udostępnianie informacji pod kombinacją Ctrl+A, tak by również udostępniana była informacja o odpowiednikach w opakowaniach różniących się nie więcej, niż 10% od opakowania leku przepisanego.

Uaktywnienie nowej procedury nie wymaga instalacji nowej wersji programu. Wystarczy uruchomić odpowiedni skrypt. Skrypt jest sukcesywnie uruchamiany u Państwa przez serwis i partnerów. Apteki zainteresowane nową funkcjonalnością prosimy o kontakt w tej sprawie z nami lub swoim opiekunem ze strony Infofarm.
 
Więcej na temat podstawy prawnej nadchodzącej zmiany znajdą Państwo na przykład na http://www.katowice.oia.pl/news/show/id/6746

Zaufali Nam między innymi:

Połączenie z serwisem

W celu udostępnienia komputera serwisowi Infofarm kliknij na ikonkę:

Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (Windows 8, 10)
Komputery z systemem WIndows 7, 8, 10