Logo

Gorące tematy: e-Recepta i serializacja opakowań!


Infofarm dla Apteki to kompleksowe  oprogramowanie do prowadzenia aptek otwartych. System został napisany w języku programowania Delphi firmy Borland (obecnie Embracadero Technologies), a jako relacyjną bazę danych zastosowaliśmy wolnodostępny SQL Firebird. Wielomodułowość i skalowalność systemu sprawia, że doskonale sprawdza się zarówno w pojedynczym punkcie aptecznym, jak i w dużej aptece należącej do sieci kilkudziesięciu i więcej aptek.

Infofarm dla Apteki posiada wszystkie funkcje, jakie są niezbędne do skutecznego działania apteki na współczesnym, bardzo konkurencyjnym rynku farmaceutycznym. Poprzednik systemu, DOS-owy program Infofarm Apteka cieszył się popularnością w południowo-wschodniej i południowej Polsce.Infofarm dla Apteki przełamuje ten schemat i staje się podstawowym narzędziem pracy aptek rozproszonych na terenie całego kraju. Wśród rosnącego grona użytkowników są apteki i sieci aptek, zlokalizowane w województwach: mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, na Górnym i Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, w województwie zachodniopomorskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim.

 

 

Z myślą o Twoich Pacjentach

W programie Infofarm dla Apteki znajdziesz wiele ponadstandardowych funkcji i rozwiązań wspierających pracę za pierwszym stołem. Wybrane z nich:

 • obsługa dowolnych form płatności: gotówka, karta płatnicza lub kredytowa, czeki, kupony, płatność odroczona,
 • różne systemy rabatowania,
 • programy lojalnościowe o dowolnych algorytmach naliczania punktów, lokalne (na poziomie apteki), centralne (sieć aptek), lub zewnętrzne (DOZ, OSOZ, e-PRUF),
 • sugestie sprzedażowe i inne komunikaty dla personelu ekspediującego,
 • dostęp do informacji fachowej.

Interfejs ekspedycyjnej części programu został opracowany tak, by zminimalizować liczbę wykonywanych operacji. Dla rutynowych działań liczba wciskanych klawiszy jest mniejsza nawet o 40% w stosunku do innych programów aptecznych!!

Refundacja

Program Infofarm dla Apteki pozwala na wygodne rozliczanie się z NFZ w zakresie refundacji podstawowej, jak i bardziej złożonej refundacji środków pomocniczych. Program przygotowany jest do rozliczania refundacji z dowolnym innym podmiotem, w tym z prywatnymi firmami ubezpieczenia zdrowotnego. Obsługuje także system prywatnej refundacji, realizowany przez ePRUF S.A.-  www.epruf.pl

porównanie ofert

Dobre ceny i wysoka rentowność sprzedaży

Trudna sztuka podejmowania decyzji cenowych dla produktów nierefundowanych jest dużo łatwiejsza dla użytkowników programu Infofarm dla Apteki. Symulator marży ułatwi Ci określenie postulowanych poziomów marż dla poszczególnych grup asortymentowych, pozwalających osiągnąć oczekiwany poziom zyskowności. W Cenniku będziesz miał dostęp do wszystkich informacji potrzebnych do określenia ceny/marży dla poszczególnych towarów: postulowana marża, cena u konkurencji, cena sugerowana przez dostawcę/producenta, cena zakupu, ilościowa , prognoza sprzedaży.

Infofarm dla Apteki zaoferuje Ci pełną swobodę w zakresie stosowanych technik kalkulacji cen - marża procentowa, kwotowa, mieszana, progresywna, degresywna, cena decyzyjna niezależna od ceny zakupu, cena urzędowa.

Analiza ofert dostawców pozwoli Ci kupować, po najlepszej na rynku cenie, natomiast dzięki Zamówieniom pakietowym kupisz produkty nie tylko w dużo lepszej cenie, ale i w ilościach odpowiednich do Twoich możliwości sprzedażowych.

W Dostawach uzyskasz pełną kontrolę nad cenami zakupu – poprzez kontrolowanie zgodności dostaw z zamówieniem/ofertą i wychwytywanie każdej istotnej podwyżki.

Optymalna szerokość, głębokość i poziom zapasu magazynowego

Infofarm dla Apteki daje pełną swobodę w kategoryzowaniu sprzedawanych produktów. To z kolei umożliwia wielopłaszczyznową analizę sprzedaży i zapasów magazynowych. Refundowane - nierefundowane. Na i bez recepty. Dzieci - dorośli. Według ATC. Według rodzaju. Dokładnie według Twoich potrzeb. Dzięki temu będziesz pewny, że asortyment w pełni zaspokaja potrzeby Twoich klientów, a Ty uzyskasz maksymalne efekty, uwzględniające lokalizację i specyfikę Twojej apteki. Zamówienia pomogą Ci zminimalizować poziom kapitału obrotowego zaangażowanego w zapasy i zoptymalizować rutynowe dostawy z uwagi na liczbę dostawców i częstotliwość dostaw.

Kompetentny i wydajny personel

W systemie Infofarm dla Apteki znajdziesz wszystkie niezbędne instrumenty do tego, aby Twój personel pracował wydajnie, a Ty byś mógł dobrze zorganizować jego pracę, oceniać i motywować. Ergonomiczna i łatwa do opanowania sprzedaż zapewni pracownikom pierwszego stołu komfortowe warunki pracy. Dostęp do informacji o dotychczasowej farmakoterapii pacjenta, dostęp do informacji o produktach farmaceutycznych i o odpowiednikach ułatwi Twojej załodze świadczenie kompetentnej porady fachowej. Kontrola ważności recept zabezpieczy Cię przed stratami w refundacji.Sugestie sprzedażowe i system powiadamiania personelu znacznie ułatwi Ci zarządzanie działaniami marketingowymi i spersonalizowanie opieki nad pacjentem. Analiza rozkładu czasowego obciążenia stanowisk ekspedycyjnych/ kasowych - godzinowa i tygodniowa pozwoli Ci w sposób optymalny ustalić harmonogram pracy i liczbę pracowników ekspedycji. Ocenę pracy załogi ułatwią Ci raporty o sprzedaży z podziałem na poszczególne osoby. Ogólne, finansowe oraz szczegółowe, z dokładnością do każdej transakcji, wybranego asortymentu czy też obsługiwanych klientów.

Aktualizacja list refundacyjnych, limitów i cen

W programie Infofarm dla Apteki zastosowaliśmy unikalny mechanizm w zakresie pobierania i wczytywania do systemu parametrów sprzedaży. Parametry pobierane są automatycznie lub ręcznie z internetu. W dowolnym momencie, przed wejściem w życie, wczytasz je do kart towarów. I tyle. Nie znajdziesz w naszym programie archaicznej funkcji wczytywania z bufora, którą trzeba wykonać albo rano w dniu wejścia w życie, albo wieczorem dnia poprzedniego. System zna datę wejścia w życie, a w komputerze jest zegar – system automatycznie przejdzie na nowe parametry sprzedaży.

Z myślą o księgowości

Program Infofarm dla Apteki został uzbrojony w szereg funkcji zaplecza, również tych przeznaczonych dla księgowej czy biura rachunkowego:

 • płatności ( zobowiązania i należności, przelewy, dokumenty kasowe, odsetki),
 • raport kasowy i bankowy (w tym KP i KW),
 • szczegółowe rozliczenie utargu na kasy i personel (gotówka, karty płatnicze, kupony, kredyty, inne.)
 • rejestry Vat,
 • eksport danych do zewnętrznych programów księgowych.
 

Wymagania programu

Program współpracuje z następującymi drukarkami fiskalnymi:

 • ELZAB - FP 600B, FP 600BT, OMEGA F, MERA F, MERA F E, MERA+
 • Posnet - DF-301A, Thermal-A
 • Optimus - Vivo, Vento, Vito
 • Innova Profit-A


Taksacja recept jest realizowana albo na drukarkach fiskalnych, albo na drukarkach zewnętrznych:

 • Elzab Talos
 • Epson TM-290
 • OKI 3320
 • SP2400


Drukarka zapleczowa: dowolna laserowa lub atramentowa procująca pod kontrolą MS Windows

Drukarka do metek: (opcjonalnie) - dowolna pracująca w systemie Windows

Minimalna konfiguracja serwera i stacji roboczych:

Serwer:

Komputer klasy 3.0 GHz

4 GB RAM

Windows XP/Vista/7/10

Klient:

Komputer klasy Pentium

Windows XP/Vista/7/10

 

Pobierz demo

 

Zaufali Nam między innymi:

Połączenie z serwisem

W celu udostępnienia komputera serwisowi Infofarm kliknij na ikonkę:

Kliknij i połącz się z serwisem Infofarm (Windows 8, 10)
Komputery z systemem WIndows 7, 8, 10, 11